Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nietrafnie zabezpieczone sztachety z drewna w mgnieniu oka się eksploatują i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk oraz własności. Decydując się na używanie drzewa na płot wskazane jest poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się zacząć od należytego i sumiennego przygotowania materiału na płot, bo od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do osłony i ozdoby sztachet z drzewa istotne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, które zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, ale nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów odmiana ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji zatem służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar